"Karališkasis Radžastanas" - pažintinė kelionė išpildanti visų keliautojų svajones apie egzotiškąją Indiją
1830€DĖMESIO:
Kainų ir vietų skaičius yra ribotas. Šios kainos yra dinaminės ir keičiasi po kiekvieno užsakymo. Primename, kad pamatę Jums patinkantį pasiūlymą iš karto skubėtumėte rezervuoti kol kelionės kaina nepakilo. O jei atsitiko taip, kad Jūsų norima kelionė pabrango, visada galite susisiekti su mumis ir mes su malonumu surasime kitų kelionių alternatyvų asmeniškai Jums.
Trukmė: 14 n. ( 16 d.)
Kelionės kaina asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje
Karališkasis Radžastanas | Pažintinė kelionėTrukmė: 14 n. ( 16 d.)
Kelionės kaina asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje
Karališkasis Radžastanas | Pažintinė kelionė- 14 nakvynių 3*/4* žvaigždučių viešbučiuose: 2 Delyje, 1 Mandavoje, 1 Bikaneryje, 2 Džaisalmeryje, 2 Džodhpure, 2 Udaipure, 1 Puškare, 2 Džaipure, 1 Agroje; dviviečiai kambariai (galima 1 papildoma lova), su vonios kambariais;
- Maitinimas: 14 pusryčių, 14 vakarienių;
- Vilnius - Delis - Vilnius (su persėdimu Varšuvoje), rankinis ir registruotas bagažas;
- Pervežimai mikroautobusu arba autobusu (priklausomai nuo asmens skaičiaus); kelionė į Amero fortą drambliu arba džipu (priklausomai nuo prieinamumo); jodinėjimas kupranugariais kopose; važiavimas autorikšomis Bikaneryje; kruizas Pičolos ežeru (priklausoma;
- Privalomi mokesčiai vietoje: Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į turistinę kelionę į Indiją reikalinga viza. Indijos e-vizą (ETA) galima įsigyti iš anksto elektroninėje sistemoje:www.indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html;
- Įėjimo mokesčiai, vietiniai gidai, kelionė tuktukais Džodpure: apie 150 USD, arbatpinigiai: apie 5 USD/asm./d.;
- VNO
- Vilnius
- 14:30
- 2025-10-10
- DEL
- 02:55
- 2025-10-11
- DEL
- 08:00
- 2025-10-25
- VNO
- Vilnius
- 16:20
- 2025-10-25
Kelionę organizuoja: ITAKA LIETUVA
Karališkasis Radžastanas | Pažintinė kelionė
Delis • Mandava • Dešnokas • Bikaneras • Džaisalmeras • Mandorė • Džodhpuras • Ranakpuras • Udaipuras • Puškaras • Amer fortas • Džaipuras • Fatehpur Sikris • Agra
Spalvotą atviruką iš pirmo žvilgsnio primenanti šalis, stebina įvairove bei džiugina savo pasakišku turtingumu. Tai kraštas, išpildantis visų keliautojų svajones apie egzotiškąją Indiją. Per daugiau nei dvi savaites trunkančią kelionę, ne tik apžiūrėsite svarbiausius lankytinus objektus, bet ir pasimėgausite nuotykiais: jodinėsite kupranugariais po kopas, plaukiosite po ežerus ir važinėsite tuktukais bei džipais. Apgyvendinimas planuojamas geruose turistinės klasės ir istoriniuose viešbučiuose, tarp kurių interjero pasijusite kaip Maharadža! Indijos pažintinės kelionės ilgis: 2 200 km.
1 DIENA.
Kelionės dalyvių susirinkimas Vilniaus oro uoste. Skrydis į Varšuvą, persėdimas. Tiesioginis skrydis „LOT Polish Airlines“ lėktuvu „Dreamliner“ (Boeing 787) maršrutu Varšuva – Delis.
2 DIENA. NAUJASIS ir SENASIS DELIS
Atvykimas į Indijos sostinę bei svarbų šalies politinį centrą NAUJĄJĮ DELĮ. Miesto didybę liudija įspūdingi paminklai ir impozantiški valstybiniai pastatai. Naujasis Delis - tai šiuolaikinės Indijos kontrastų miestas, kuriame greta susipina pasakiškas turtas ir didelis skurdas, istorija ir modernumas. Apžvalginė ekskursija po Senąjį Delį: Džama Masdžidas – didžiausia mečetė Indijoje, Radž Gatas – Mahatmos Gandžio kremavimo vieta. Pasivaikščiosime po Raudonojo forto – didžiulės raudonojo smiltainio citadelės, įtrauktos į UNESCO sąrašą – pastatus. Aplankysime Čandni Čovką – pagrindinę senamiesčio gatvę, kurioje išsidėstęs šurmuliuojantis turgus. Apžvalginė ekskursija po Naująjį Delį: Kutb Minaro kompleksas, kuriame atsispindi induistų ir islamo architektūros įtaka, Humajūno mauzoliejus- XVI a. Mogolų valdovo kapavietė. Abu lankytini objektai yra įtraukti į UNESCO sąrašą. Pasivaikščiojimas iki Indijos vartų – 42 metrų aukščio triumfo arką. Panoraminis pasivažinėjimas pro Parlamento pastatą ir Prezidento rūmus. Pervežimas į viešbutį. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė.
3 DIENA. MANDAVA
Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Kelionė į MANDAVĄ. Po pietų pasivaikščiojimas po miestą, vadinamą meno galerija po atviru dangumi. Miesto istorija siekia XVIII a., kai buvo sukurtos įspūdingos freskos, skirtos papuošti turtingų pirklių namų fasadus, t. y. havelas. Itin spalvingose ir turtingose freskose vaizduojamos erotinio ir religinio gyvenimo scenos. Apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė, nakvynė.
4 DIENA. DEŠNOKAS - BIKANERAS
Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Kelionė į DEŠNOKĄ. Apsilankymas Karni Mata - žiurkių šventykloje, kurioje gyvena keli tūkstančiai žiurkių. Žiurkės laikomos šventomis, jas garbina ir maitina maldininkai. Kelionė į BIKANERĄ - vieną iš trijų buvusių Radžastano karalysčių, į miestą, garsėjantį Indijos kariuomenės pasididžiavimu – kupranugarių būriais. Po pietų aplankysime neužkariautame Džunagarho forte, slepiančiame nuostabius rūmus ir šventyklas. Pasivažinėsime autorikšomis – tuktukais po miesto gatveles, tarp gausiai dekoruotų havelų ir tradicinių turgaviečių. Apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė, nakvynė.
5 DIENA. DŽAISALMERAS
Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Kelionė į DŽAISALMERĄ - Aukso miestą - vieną egzotiškiausių Radžastano regiono vietovių. Tai praeityje buvusio galingo miesto palikimas, stovintis senovės prekybos kelių kryžkelėje. Tai tvirtovė, kurią saugo 99 bastionai. Apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė, nakvynė.
6 DIEŃA. DŽAISALMERAS
Pusryčiai. Apsilankymas DŽAISALMERO tvirtovėje, pastatytoje iš auksinio smiltainio, vaizdingai įsikūrusioje ant 80 metrų aukščio kalvos viršūnės. Didingi rūmai, džainistų šventyklos ir gausiai dekoruotos buvusių pirklių rezidencijos. Nuostabą kelia ir tai, jog tai vienintelė tvirtovė Indijoje, kurioje iki šiol yra gyvenama! Po pietų - jodinėjimas kupranugariais per Samo kopas. Grįžimas į viešbutį, vakarienė, nakvynė.
7 DIENA. DŽODHPURAS
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Kelionė į Džodhpurą - Mėlynąjį miestą, antrą pagal dydį miestą Radžastano regione. Iš miesto atsiveria vienas įspūdingiausių vaizdų visame Radžastane: virš miesto stūkso įspūdinga tvirtovė, kurios papėdėje vingiuoja triukšmingų gatvių ir turgaviečių labirintas. Apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė, nakvynė.
8 DIENA. MANDORĖ - DŽODHPURAS
Pusryčiai. Kelionė į MANDORĘ, buvusią Marvaro karalių sostinę, kurios terasiniuose soduose galima pasigrožėti nuostabiais kenotafais ir uoloje iškaltų dievybių skulptūrų galerija. Keliaujame į DŽODHPURĄ. Kelionė į Mehrangarho tvirtovę – didingiausią Radžastano gynybinį statinį, iškilusį ant daugiau nei 120 metrų aukščio uolos. Tvirtovėje stūkso rūmai ir muziejus, su gausia baldų ir ginklų kolekcija, o nuo gynybinių sienų atsiveria įspūdingas vaizdas į mėlynai nudažytus namus, susitelkusius uolos papėdėje. Pasivaikščiojimas senamiesčio gatvelėmis. Pasivažinėjimas tuktukais. Grįžimas į viešbutį, vakarienė, nakvynė.
9 DIENA. RANAKPURAS - UDAIPURAS
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Kelionė į RANAKPURĄ - vieną švenčiausių džainizmo vietų. Ekskursija po XV a. šventyklų kompleksą, vaizdingai įsikūrusį miškingame slėnyje. Apsilankymas Adinatui skirtoje Chaumukha šventykloje. Iš balto marmuro pastatyta šventykla, slepianti savyje įspūdingus ornamentus, beveik visiškai dengiančius jos vidų. Verta atkreipti dėmesį į 1 444 stulpelius – kiekvienas jų yra skirtingas. Kelionė į UDAIPURĄ - Tekančios saulės miestą, laikomą romantiškiausiu miestu visoje Indijoje. Jo užburiantis grožis, vaizdingi ežerai ir nuostabūs rūmai džiugina miesto lankytojus. Apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė, nakvynė.
10 DIENA. UDAIPURAS
Pusryčiai. Pasivažinėjimas palei XVII amžių siekiančio dirbtinio ežero pakrantę. Apžvalginė ekskursija po UDAIPURĄ: aplankysime XVII a. Džagdišo šventyklą, XVIII a. Saheliyon-ki-Bari, arba Dvaro damų sodą, Miesto rūmus, bei didžiausią Radžastano karališkąją rezidenciją. Komplekse yra muziejus ir rūmai, kuriuose dar gyvena buvusių valdovų palikuonys, o kiti - paversti prabangiais viešbučiais. Po pietų - kruizas laivu po Pičolos ežerą, kurio metu galėsite pasigrožėti nuostabiais rūmais: Miesto rūmais rytinėje pakrantėje ir ežero rūmais - buvusia karališkąja vasaros rezidencija, o dabar vienu geriausių viešbučių pasaulyje, kuriame dažnai filmuojami populiarūs filmai; čia buvo filmuojamos Džeimso Bondo filmo „Aštuonkojė“ scenos. Grįžimas į viešbutį, vakarienė, nakvynė.
11 DIENA. PUŠKARAS
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Kelionė į PUŠKARĄ, mažą miestelį prie to paties pavadinimo ežero. Tai vienas švenčiausių Indijos miestų, ypač svarbus hinduizmo išpažinėjams - čia yra viena iš nedaugelio Brahmai skirtų šventyklų. Puškaras kasmet pritraukia šimtus tūkstančių piligrimų. Apgyvendinimas viešbutyje. Pasivaikščiojimas po miestą, palei ežerą ir ghatus – akmeninius pakopinius statinius upės krante, skirtus ritualiniams apsiplovimams. Turėsite galimybę stebėti religinius ritualus bei stebėti pamaldas vienoje iš vietinių šventyklų. Grįžimas į viešbutį, vakarienė, nakvynė.
12 DIENA. DŽAIPURAS
Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Kelionė į DŽAIPURĄ – Radžastano sostinę vadinama Rožiniu miestu. Išskirtinis miesto apibūdinimas kilo nuo spalvotų senamiesčio pastatų fasadų – jų rožinė spalva simbolizuoja svetingumą. Džaipūras taip pat yra didingų rūmų ir turgaviečių miestas, garsėjantis išskirtiniais rankdarbiais. Miestas taip pat yra vienas didžiausių auksakalystės ir brangakmenių apdirbimo centrų Indijoje. Apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė, nakvynė.
13 DIENA. AMERO FORTAS - DŽAIPURAS
Pusryčiai. Kelionė į AMERO FORTĄ – buvusią valdovų būstinę. Drambliais arba džipais keliaujame iki kalvos, ant kurios stūkso įspūdingas fortas. Apžiūrėsime didingus gynybinius mūrus ir forto teritorijoje esančius rūmus. Popietinė ekskursija po DŽAIPURĄ: aplankysime Miesto rūmus – tai karališkoji rezidencija su muziejumi, kuriame įsikūrusi Jantar Mantar observatorija, įtraukta į UNESCO sąrašą. Pasivaikščiojimas iki Vėjų rūmų – labiausiai atpažįstamą miesto pastatą, kurio originalų fasadą puošia šimtai langų. Grįžimas į viešbutį, vakarienė ir nakvynė.
14 DIENA. FATEHPUR SIKRIS
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Kelionė į FATEHPUR SIKRI – pažodžiui išvertus reiškia Pergalės miestą. Apžiūrėsime miesto, kuris 14 metų buvo Akbaro Didžiojo imperijos sostine, rūmų pastatus. Tarp gražiausių iš daugybės buvusią didybę primenančių pastatų, yra privačių ir viešų audiencijų salės, Didžioji mečetė, suprojektuota pagal Mekoje esančios mečetės pavyzdį, ir Penkių aukštų rūmai. 1986 m. Fatehpur Sikri buvo įtrauktas į UNESCO sąrašą. Kelionė į Agrą. Apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė, nakvynė.
15 DIENA. AGRA - DELIS
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Apsilankymas AGROJE, buvusioje Didžiųjų Mogalų sostinėje: Tadž Mahalas – viena romantiškiausių vietų pasaulyje, sukurta kaip meilės ženklas moteriai. Ši didingiausia Indijos vizitinė kortelė, pastatyta XVII a. I pusėje, buvo pripažinta vienu iš septynių šiuolaikinių pasaulio stebuklų ir įtraukta į UNESCO sąrašą. Vėliau apsilankymas Agros forte – galingoje raudono smiltainio tvirtovėje, Imperijos mieste, apsupto 2,5 kilometro sienos. Tai dizaino ir statybos šedevras, taip pat įtrauktas į UNESCO sąrašą. Kelionė į Delį. Apgyvendinimas viešbutyje, vakarienė ir nakvynė.
16 DIENA.
Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Varšuvą, skrydis į Lietuvą.
KAIP UŽSISAKYTI KELIONĘ?
- Pasirinkę norimą datą, maitinimo tipą ir kambario tipą spauskite mygtuką REZERVUOTI ir užpildykite užsakymo formą;
- Rašykite mums el. paštu atostogos@alfaturas.lt
- Skambinkite mums +370 5 269 1680
- Atvykite pas mus i biurą, esantį A. Smetonos 7A - 14, Vilnius
Trukmė: 14 n. ( 16 d.)
Kelionės kaina asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje
Karališkasis Radžastanas | Pažintinė kelionėTrukmė: 14 n. ( 16 d.)
Kelionės kaina asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje
Karališkasis Radžastanas | Pažintinė kelionėIndija – šalis, kerinti vaizdais, garsais ir kvapais
Indija garsėja ne tik Bolivudo filmais – net ir patyrusius keliautojus ši šalis kas kartą nustebina. Stiprūs prieskonių aromatai, magiška muzika, skirtingų religijų samplaika paprasčiausiai nepalieka abejingų, ir kartą apsilankę Indijoje čia nori grįžti dar ir dar. O kaip gi kitaip – juk norint pažinti šią šalį ir jos kultūrą prireiks tikrai nemažai laiko: šalies plotas yra didesnis nei trys milijonai kvadratinių kilometrų, o savitos tradicijos šalyje gyvuoja iki šių dienų. Indijoje nestinga įvairiausių šventyklų, modernių ir senovinių pastatų – kontrastai šalį paverčia dar įdomesne ir paslaptingesne. Kiekvienas keliautojas bent kartą turėtų apsilankyti Indijoje– tikėtina, kad šia viena kelione nesinorės apsiriboti.
KLIMATAS
Indijoje vyrauja tropikų klimatas. Ryškūs trys sezonai – vasara, žiema ir musoniniai lietūs (pastarieji prasideda nuo gegužės vidurio ir tęsiasi iki spalio mėnesio). Į Indiją rekomenduojama vykti spalio – balandžio mėnesiais, kada šalyje oras yra gana vėsus ir sausas. Indija – labai didelė šalis, todėl skirtingose jos dalyse klimatas gali labai skirtis: pavyzdžiui, kai Delyje siaučia šaltas vėjas, 1000 kilometrų piečiau, Keraloje, gali būti šilta ir saulėta.
Vidutinė oro ir vandens temperatūra:
Mėnuo
|
I |
II |
III |
IV |
V |
VI |
VII |
VIII |
IX |
X |
XI |
XII |
Oro temperatūra |
25 |
26 |
27 |
29 |
29 |
27 |
26 |
26 |
26 |
27 |
27 |
27 |
Vandens temperatūra |
27 |
28 |
29 |
29 |
27 |
27 |
27 |
27 |
28 |
28 |
27 |
26 |
Įdomūs faktai apie Indiją
- Šalies pavadinimas kilo nuo Indo upės (sanskrito kalba upė būtų vadinama „Sindhu”);
- Dešimtainė skaičiavimo sistema – indų išradimas. Jiems priskiriamas ir skaičiaus „0“ sukūrimas;
- Indijoje karvės yra laikomos šventomis. Taip yra dėl to, kad kadaise jos buvo pagrindinėmis šeimos išlaikytojomis – iš karvių gaunamas pienas naudotas įvairių produktų gamybai, o karvių išmatos – namų statybai;
- Oficialus nacionalinis Indijos sportas – žolės riedulys;
- Mėgstamiausios indų gėlės – medetkos, kurios yra laikomos laimės simboliu;
- Induistai ir budistai lotoso žiedą laiko šventu. Indijos sostinėje pastatyta lotoso žiedo šventykla su 27 milžiniškais lotoso žiedais, pagamintais iš marmuro.
KAIP PAŽINTI INDIJĄ?
Indijoje susisiekimas tarp atskirų miestų ir miestelių yra gana gerai išvystytas. Galima keliauti autobusais, keltais, laivais, laivais-taksi, traukiniais, taip pat ir lėktuvu. Bilietus patartina užsisakyti iš anksto – tai padės išvengti stumdymosi nusidriekusioje eilėje prie kasų. Jei keliausite autobusu, svarbu atkreipti dėmesį į užrašus – „a/c“ reiškia, kad autobuse yra oro kondicionierius, o „video coach“ reiškia, kad autobuse yra garso ir vaizdo įranga – net ir keliaujant naktį gali tekti klausytis garsiai grojančios indiškos muzikos. Indijoje eismas vyksta kairiąja kelio puse, išsinuomoti automobilį nėra labai brangu, tačiau net ir patyrusiems vairuotojams tai tampa tikru iššūkiu. Eismas yra gana chaotiškas, kelyje sutiksite įvairių transporto priemonių – autobusų, krovininių sunkvežimių, motorolerių, motociklų, vežimų, ir, žinoma, karvių. Galima pasinaudoti ir taksi paslaugomis, tačiau dėl kainos reikėtų tartis iš anksto. Paprastai kilometro kaina siekia 8 rupijas (maždaug 0,11 €).
IINDIJOS VIRTUVĖ
Indijos virtuvė itin mėgstama vegetarų – šalyje augalinis maistas yra labiausiai paplitęs. Indai maisto gamyboje naudoja vaisius, daržoves ir riešutus, mėsos valgoma nedaug (tam turi įtakos religija). Kai kuriuose Indijos regionuose mėsa yra toleruojama, o pajūrio ir upių regionuose itin populiarūs žuvies patiekalai. Maisto gamyboje prieskoniai naudojami itin gausiai, kas paverčia Indijos virtuvę dar patrauklesne. Įdomu tai, kad ruošiant patiekalus laikomasi seniausių Indijos tekstų – Vedų aprašytų taisyklių. Patiekalai yra skirstomi į tris rūšis: dorybės maistu laikomas suderinti valgiai iš grūdų, pieno produktų ir daržovių, aistros maisto sudėtyje yra afrodiziakų, o neišmanymo maistu laikomi labai aštrūs, perkepti, per šalti ar per karšti patiekalai. Populiariausias indų virtuvės patiekalas – karis, kurio gamyboje gali būti naudojama nuo 5 iki 50 komponentų.
Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti nuvykus:
- Pilau – saldus ryžių plovas, pagamintas iš Basmati ryžių, vaisių, riešutų, razinų, Ghi sviesto, jogurto ir prieskonių;
- Tali Hui Paneer – keptas Panyro sūris su prieskoniais;
- Nimbu Chawal – citrininiai ryžiai;
- Mahi- Tandoori – jogurte marinuotas upėtakis, keptas krosnyje;
- Palak Chawal – ryžiai su špinatais ir riešutais;
- Dahi Maach – kepta varškėje marinuota tilapijų filė;
- Louki Hari Matar Sabji – troškinta cukinija su žaliaisiais žirneliais;
- Kulfi – indiški ledai;
- Jalebis – saldus kepinys, patiekiamas ant vynuogių lapų.
Tradiciniai alkoholiniai gėrimai:
- Toddy – palmių vynas;
- Ryžių alus.
NAUDINGA INFORMACIJA
Valiuta: Indijos rupija, kuri atitinka 0,01 €.
Kalba: skiriamos dvi valstybinės kalbos – hindi ir anglų. Atskirose šalies valstijose dar 22 kalbos yra pripažintos oficialiomis. Taip pat pripažįstama 17 kitų kalbų – bengalų, tamilų, sanskrito, ir t.t.
Religija: didžioji dalis gyventojų yra induistai (80,5 proc), taip pat išpažįstamos ir kitos religijos – islamas, budizmas, krikščionybė, ir t.t.
Dokumentai: Lietuvos keliautojams reikalinga viza ir pasas.
Etiketas: jei valgysite rankomis, viską imkite dešine ranka. Eidami į svečius nusiaukite batus – tą darykite kairiąja ranka (kaip ir nešdami šiukšles ar atlikdami kitus „nešvarius“ darbus).
Arbatpinigiai: arbatpinigių („baksheesh“) tikisi ne tik restoranų darbuotojai, bet visas aptarnaujantis personalas – masažuotojai, durininkai, taksistai, ir t.t.
Sveikata: negerkite vandens iš čiaupo. Rekomenduojama rinktis žinomų tarptautinių kompanijų vandenį buteliuose (pirkdami įsitikinkite, ar ant kamštelio yra gamyklinis lipdukas). Kavinėse ir restoranuose negerkite gėrimų su ledukais, nes jie paprastai būna sušaldyti iš netinkamo gerti vandens.
Draudimai: daugumoje vietų draudžiama viešai rūkyti (Delio ir Keralos valstijose tokia taisyklė yra itin griežta). Taip pat gali būti draudžiama rūkyti ir viešbučiuose.
Lauktuvės: prieskoniai, arbata, šilkas, saldumynai, egzotiški papuošalai, rankų darbo kilimai.
PRAMOGOS INDIJOJE
Šiaurės Indija
Delis – tai unikalus miestas, kuris yra jau aštuntasis šioje vietovėje įkurtas miestas. Pirmasis miestas čia buvo įkurtas dar dešimtame amžiuje prieš mūsų erą. Niu Delis garsėja XVII amžiuje pastatytu Raudonuoju Fortu, Bchairano šventovės liekanomis, Kutb Minaro ansambliu, Lalkoto griuvėsiais ir daugybe kitų istorinių pastatų. Niu Delyje galima pamatyti beveik visų pasaulio religijų šventyklų, kurių žymiausios – Jogmajos džainistų šventykla Digambra Džain, su unikalia paukščių ligonine seniausia šalyje baptistų bažnyčia Čandni Čouke, ir t.t. Muziejų skaičius Niu Delyje – tikrai įspūdingas, žymiausiems galima priskirti Nacionalinį muziejų, Nacionalinę šiuolaikinio meno galeriją, Indiros Gandi memorialą, Tarptautinį lėlių ir Nacionalinį vaikų muziejus, akvariumą Vaikų rūmuose.
Agra yra laikoma Didžiųjų Mongolų imperijos sostine ir Indijos perlu, esančiu 204 km nuo Delio. Lankytinų vietų šioje vietovėje tikrai nestinga – populiariausiais objektais laikomi Tadž Mahalo mauzoliejus, XVII amžiaus Perlinė mečetė, Jetamad ud Dauli laidojimo rūsys. Dar vienas įdomesnių objektų – tai Fatihpur Sikri miestas-vaiduoklis, nuo Agros nutolęs maždaug 40 kilometrų.
Pradešas garsėja įvairiomis budistų šventyklomis ir bendruomenėmis.
Amritsaras garsėja pagrindine sikchų šventove – Auksine šventykla, kuri buvo pastatyta 1577 metais. Ši šventovė yra apsupta šventuoju gyvojo vandens telkiniu.
Vakarų Indija
Mumbajus, dar vadinamas Bombėjumi, garsėja architektūra: čia šalia kolonijinių vilų kvartalų stovi dangoraižiai, sudarydami kvapą gniaužiantį kontrastą. Lankydamiesi Mumbajuje aplankykite Indijos vartų arką, XVIII a. fortą, šv. Jono ir šv. apaštalo Fomos cerkvę, šv. Tomo soborą, Velso princo muziejų, Chadži Ali mečetę ir mauzoliejų, Bombėjaus universitetą, didžiausią Bombėjuje Kroufordo turgų. Taip pat Mumbajuje veikia geriausias Indijoje akvariumas, vakarų Indijos muziejus ir Šiuolaikinio meno galerija.
Malbaro kalva garsėja Kabančiaisiais sodais ir Kamalneru parku.
Radžastano valstija labiausiai garsėja karo istorija, čia galima rasti gausybę tvirtovių. Radžastano valstijoje pastatyti spalvingi miestai: Džaipūras, Džaisalmeris, Džodhpuras ir Bikaneras, kurie laikomi vienais įdomiausių. Džaipūras – tai miestas, kuris buvo įkurtas 1727 metais. Įdomu tai, kad didžioji dalis miesto namų buvo statomi iš rožinio smėlio, todėl miestas buvo vadiamas Rožiniu. Viešėdami Džaipūre aplankykite Čandra Mahalo, Radž Mahalo, Džal Mahalo, Chalva Mahalo ir Rambagho rūmus. Netoli šio miesto taip pat rekomenduojama aplankyti Dilvar Mandri šventyklų kompleksą – tai šventoji džainistų vieta.
Pietų Indija
Čeanaus – tai miestas, kuris buvo įkurtas 1639 metais. Jo architektūroje vyrauja britiškas stilius, nes miestas įkurtas kaip Britanijos forpastas. Didžiausiomis miesto įžymybėmis laikomi Šv. Jurgio fortas, pastatytas 1653 metais, šv. Apaštalo Fomos katedra, šv. Mergelės Marijos bažnyčia, vieno seniausių Indijoje universiteto pastatas, Madraso valstybinis muziejus. Netoli Bengalijos įlankos aplankykite Machabalipuramo šventyklų kompleksą (jį sudaro apie dvidešimt šventyklų). Į pietvakarius nuo Čenajaus įsikūręs maldininkų traukos centras Madurajus, kuris garsėja Menakši šventykla ir Šivos šventyklų kompleksu. Malabaro pakrantės paplūdimiai yra laikomi vienais geriausių visoje šalyje, todėl čia gali atvykti ir norintys ramaus poilsio.
Rytų Indija
Kalkuta yra didžiausias šalies miestas, kuris yra įtrauktas ir į didžiausių pasaulio miestų dešimtuką. Kalkutoje lankytinų objektų tikrai nestinga, garsiausiais laikomi Nacionalinė biblioteka, Memorialinis karalienės Viktorijos muziejus, Viljamo fortas, Indijos muziejus, Kalkutos universitetas, Kali šventykla ir XVIII amžiuje įkurtas Botanikos sodas.
Varanasis – tai miestas, kuris beveik du tūkstančius metų buvo Indijos religijos centru. Miestas įkurtas Gango pakrantėje, čia nusiprausti atvyksta daugybė maldininkų, nes tikima, kad Gango vanduo yra šventas. Gango pakrantėje yra gausybė šventų objektų – akmeninė kolona ir Dharmaradžiko laiptai, Damekho laiptai, Srijansantho džainistų šventykla, Višvanatho, Anapurano ir Manmandiro šventyklos.
Sikimi valstija yra įsikūrusi aukštuose kalnuose. Čia rasime gausybę budistų šventyklų. Valstijos sostine laikomas Gantukas, garsėjantis unikaliu tibetologijos muziejumi ir Cuk La Han varpine.
Oriso valstija garsėja trimis didžiaisiais šventyklų miestais – tai Bhubanešvaras, Puris ir Konarakas. Bhubanešvare rasime vieną didžiausių Indijos šventyklų – Lingaradžą, Konarake verta pamatyti Saulės šventyklą, o Puryje – Džaganath Mandir šventyklą (svarbu žioti, kad Langaradžas ir Džaganathas europiečiams nėra atviros šventyklos, tačiau jas galima apžiūrėti iš išorės).